Co jeszcze zobaczyć w Dubaju?

Plaże. Plaż w Dubaju jest dostatek. My podczas naszego krótkiego pobytu “zaliczyliśmy” dwie. O jednej wspominałam tu. Druga to plaża z widokiem na kolejną z ikon Dubaju, czyli siedmiogwiazdkowy hotel kształtem przypominający żagiel – Burj Al Arab. Jest ona odpowiedzią na pytanie “co zobaczyć w Dubaju”.

co zobaczyć w dubaju

hubert burj al arab

plaża burj al arab

Bur Dubai i Deira to dzielnice tzw. “starego Dubaju”. Jeżeli planujemy zakup pamiątek w Dubaju to koniecznie musimy się tu wybrać. Znajdują się tam różnego rodzaju tradycyjne targi, tzw. souki, między innymi Gold Souk, Textille Souk czy Spice Souk. Rynki ze złotem i przyprawami oraz rynek tekstylny znajdują się po przeciwnej stronie kanału o nazwie Dubai Creek. Najfajniejszą opcją jest przeprawienie się na drugą stronę kanału tradycyjną łodzią – Abrą. Kosztuje to tylko 1 dirham!

abra dubaj

Transport. Do przemieszczania się po Dubaju wybieraliśmy najczęściej metro, czasami taksówki, rzadko autobusy. Spacery po Dubaju nie należą do najprzyjemniejszych głównie ze względu na odległości, które na mapie wydają się niewielkie, w rzeczywistości mogą się okazać naprawdę dużym dystansem, który dodatkowo ciężko pokonać, bo np. coś się buduje (a jak wiadomo w Dubaju cały czas się dużo buduje 😉 ) i kończy się chodnik.

dubaj marina

Metro. Wchodząc do stacji metra musimy być przygotowani na solidny podmuch zimnego powietrza. Wszystkie stacje metra i pociągi są klimatyzowane. Do wyboru (póki co) mamy dwie linie: czerwoną i zieloną. Dostępne są różne rodzaje biletów, zarówno na krótki lub dłuższy przejazd, dzienne, ale też karty, które można doładowywać. Szczegółowe ceny możecie znaleźć tu. Metro jest bardzo czyste, nowe i w pełni zautomatyzowane (bez maszynisty). Z przodu kolejki znajduje się wagon zarezerwowany dla posiadaczy golden card (bilety droższe, wygodniejsze siedzenia), następny przeznaczony jest tylko dla kobiet i dzieci, a z dalszych mogą korzystać wszyscy.

Jedna ze stacji metra (Khalid bin Al Waleed):

One of the metro stations (Khalid bin Al Waleed):

bur juman dubaj

Mapa metra:

Metro map:

Hotele. W Dubaju mamy ogromny wybór hoteli o naprawdę wysokim standardzie. Co najważniejsze ich ceny nie są wysokie. My szukając hotelu po raz kolejny skorzystaliśmy z serwisu Travelpony i dzięki temu mieliśmy okazję mieszkać na 32 piętrze w hotelu Rose Rayhaan by Rotana. Cena na travelpony wynosiła 69 USD/doba, dodatkowo korzystając z kodów zniżkowych można sporo zaoszczędzić 😉

3 komentarze

  1. Jak będziecie na dłużej koniecznie zobaczcie Al Mamzar Beach Park, niewiele osób o niej pisze, jednak jest zupełnie inna, bardziej dzika i rajska, gorąco polecam!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *