Co zobaczyć w Nowym Jorku? Dumbo!

Będąc w DUMBO odpowiedź na pytanie co zobaczyć w Nowym Jorku wydaje się prosta. Nazwa tego miejsca to skrót od Down Under the Manhattan Bridge Overpass. Dzielnica ukryta jest między dwoma mostami – Manhattan Bridge i Brooklyn Bridge. Niegdyś strefa przemysłowa, w której nikt nie chciał mieszkać teraz zmieniła się w modną dzielnicę z loftami i brukowanymi uliczkami. Do tego należy dodać piękny widok na Manhattan!

Tym samym miejsce to stało się jednych z przyjemniejszych dla nas w Nowym Jorku, zaraz obok położonego niedaleko Williamsburga. Spędziliśmy tam pół dnia, siedząc nad rzeką i delektując się chwilą. Pogoda była piękna, więc nie chciało nam się nigdzie ruszać. Miejsce ma niesamowity klimat i na pewno warto tam dotrzeć będąc w Nowym Jorku.

Dumbo Nowy Jork

zwiedzanie Nowego Jorku

Nowy Jork Dumbo

Nowy Jork zwiedzanie

architektura w Nowym Jorku

Nowy Jork zwiedzanie

co zobaczyć w Nowym Jorku

Nowy Jork

No dobra! Jeżeli wciąż nie wiecie, dlaczego właściwie Dumbo jest pierwszą odpowiedzią, która przychodzi na myśl, gdy ktoś zapyta co zobaczyć w Nowym Jorku, to teraz trochę ciekawostek i zachwytów.

Dawno temu obszar ten (określany Gairville) był miejscem przemysłowym, gdzie cumowały promy. W XIX-i XX wzniesiono tutaj budynki pod małe manufaktury, fabryki i magazyny. Pod koniec XX wieku teren ten został kupiony przez dewelopera Davida Walentasa i przekształcony w ekskluzywną społeczność mieszkaniową. Kwitło również życie artystyczne. Jak grzyby po deszczu powstawały galerie sztuki. Dziś Dumbo jest centrum startupów technologicznych, a sama dzielnica stała się najdroższą na całym Brooklynie i czwartą w całym Nowym Jorku. Stare budynki (przekształcone na lofty) pozostały i tworzą niesamowity klimat Dumbo!

Manhattan Bridge w Nowym Jorku

panorama Manhattanu z Dumbo

Będąc w Nowym Jorku po prostu musicie odwiedzić Dumbo!

Nowy Jork Manhattan

co zobaczyć w Nowym Jorku

2 komentarze

  1. dumbo mam zapisane jako konieczne do zobaczenia w nowym jorku. a powiedzcie mi, odnosnie wizy – czy jesli jestem umówiona na konkretną godzinę to faktycznie wtedy podchodze do okienka czy ta godzina to kwestia czysto umowna?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *