Florencja, Toskania. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych włoskich miast

Po powrocie i krótkim odpoczynku po wycieczce do Chin, po raz kolejny (i nie ostatni!) wracamy do dużo bliższych nam (nie tylko ze względu na odległości 😉 ) Włoch. Tym razem będzie Florencja po raz drugi. Pierwsza wizyta w tym mieście prawie się nie liczy, gdyż była ekstremalnie krótka, więc na dobrą sprawę nie nacieszyliśmy się tym miejscem. Zdążyło nas ono jednak na tyle oczarować, że postanowiliśmy wrócić. Tym razem w 4-osobowym składzie.

Florencja

To co nas troszeczkę rozczarowało i z czym wcześniej się nie spotkaliśmy to brak słońca w słonecznej Italii. Przez cały weekend niebo było zachmurzone. Florencja ugościła nas nawet deszczem (!), na szczęście nie było go aż tyle, aby uniemożliwić nam spacer.

Most Złotników Florencja

Florencja co warto zobaczyć? Jest co najmniej kilka punktów obowiązkowych.

Na początek ruszyliśmy w stronę znajdującego się na wzgórzu placu Michała Anioła (Piazzale Michelangelo). Tu znajduje się darmowy taras widokowy, z którego rozpościera się wspaniała panorama Florencji. Można, więc podziwiać z góry zarówno słynną katedrę Santa Maria del Fiore, jak i Ponte Vecchio.

panorama Florencji

Ze wzgórza poszliśmy w kierunku centrum, przechodząc przez piękny ogród różany, a po drodze spotykając nieco rozleniwionych lokalsów 😉

kot we włoszech

co zwiedzić we Florencji

lody we włoszech

Obowiązkowy punkt wizyty we Włoszech, wiadomo – lody!

florencja wycieczka

co zwiedzić we Florencji

Most Złotników to chyba najciekawszy most jaki do tej pory dane nam było widzieć. Znajduje się w samym sercu miasta, jest bardzo kolorowy i wygląda jakby był zbudowany ze zlepionych ze sobą domków. W środku, co można wywnioskować po nazwie, znajdują się liczne sklepiki z biżuterią.

Most Złotników Florencja

Florencja zabytki

romantyczna florencja

ponte vecchio

florencja zwiedzanie

Florencja

Florencja Toskania

Florencja katedra

Prawdopodobnie każdy zwiedzający Florencję (my również) udaje się na Piazza del Duomo, aby z bliska zobaczyć imponującą bazylikę – Santa Maria del Fiore, której kopuła góruje nad miastem.Na kopułę (oczywiście odpłatnie) można wejść. My jednak wybraliśmy inny punkt widokowy.

Santa Maria del Fiore

Florencja zabytki

Florencja włochy

Mowa o wieży Pałacu Vecchio (na zdjęciu po lewej), znajdującym się na Piazza della Signoria. Za 10 EUR można wejść schodami na samą górę i przy okazji nieźle się zmęczyć 😉 Ale dla takich widoków Florencji oczywiście warto!

Florencja panorama

Duomo Florencja

Czy już wiecie dlaczego wybraliśmy wieżę zamiast bazyliki? 🙂 Brawo za spostrzegawczość. Wiadomo z bazyliki nie byłoby widać bazyliki, a tu przecież ona gra główną rolę.

dachy Florencji

Florencja atrakcje

zwiedzanie Florencji

wycieczka do Florencji

Florencja panorama

co zobaczyć we Florencji

ulice Florencji

Toskania Florencja

We Florencji zabytków jest w … (o nie, nie, tutaj takich brzydkich słów nie używamy 😉 ). Dużo jest zabytków. Nie ma sensu ich wszystkich wymieniać, lepiej je samemu zobaczyć. Tu np. przytulamy się przy Santa Croce 😉

Florencja

Na koniec jeszcze pamiątkowe zdjęcie przy ulubionym moście. Piękna Florencja! 🙂

3 komentarze

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *