Fuerteventura atrakcje: co zobaczyć podczas wakacji

Kolejny wpis, kolejne ochy i achy pod adresem Fuerteventury. Tak, wiem to już robi się nudne, ale choćbym się starała naprawdę ciężko mi jest wykrzesać z siebie jakieś złe słowo na temat tego miejsca. Dla znudzonych powiem, że to już ostatni post. Póki co oczywiście, bo obiecać, że tam nie wrócimy, no cóż – nie mogę. 😉 Żądnych krwi, potu i łez – też zasmucę. Nic takiego nie miało miejsca. To naprawdę jeden z najbardziej relaksujących wyjazdów ever. Nie wiem, czy to ten klimat, atmosfera czy co… Nawet spacery czy wędrówki nie były męczące. Ale przejdźmy do konkretów, bo jest jeszcze parę miejscówek, o których nie można nie wspomnieć. Może wpiszecie je też na swoją listę „must see”, czyli „Fuerteventura atrakcje”.

Sotavento Fuerteventura

Fuerteventura atrakcje

Plaża Sotavento

Jeżeli marzycie o morskich kąpielach w styczniu na Kanarach to chyba nie ma lepszego miejsca niż ta plaża. Już z daleka widać piękny turkus wody i jasny piasek ciągnący się kilometrami (około 6 km długości). Zdecydowanie jest to miejsce na Fuertaventurze, które musicie zobaczyć.

plaża fuerteventura

„Plaża, na którą wieje wiatr”, bo tak podobno tłumaczy się jej nazwę z portugalskiego, słynie z uroczych lagun. Woda tu jest płytka i nawet w zimę jej temperatura naprawdę przyjemna. Sotavento również uwielbiają naturyści – chyba nigdzie indziej nie spotkaliśmy ich aż tak wielu.

fuerteventura atrakcje

Plaża Sotavento

Zobaczyliście plażę, teraz kolej na góry. Jak wiadomo, góry na Fuerteventurze do super hiper wysokich nie należą, ale do malowniczych – na pewno.

Mirador Astronomico de Sicasumbre

Mirador Astronomico de Sicasumbre

Fajne miejsce do podziwiania ciekawych pejzaży. To także punkt widokowy, do którego warto dotrzeć również w nocy, żeby romantycznie wpatrywać się w gwiazdy i drogę mleczną.

fuerteventura atrakcje

góry fuerteventura

W dzień też jest pięknie, z tym że naprawdę mocno wieje. Wujek dobra rada radzi – lepiej przyodziać coś na siebie.

krajobraz fuerteventura

fuerteventura co zobaczyć

Punkt widokowy Sicasumbre położony jest na południu Fuerteventury. Na miejscu znajdziecie parking, dobrze oznakowane ścieżki i punkty do obserwacji okolicy.

fuerteventura co zobaczyć

Ajuy

Kolejny punkt programu, który powinniście sprawdzić na Fuertaventurze to miasteczko o poetycko brzmiącej nazwie Ajuy. Tak dokładnie, tak to się czyta. Polacy podobno je uwielbiają. 😉 My też, ale nie tylko ze względu na bliskie sercu słowo, 😀 ale też za to, że jest tu po prostu uroczo. Punkt obowiązkowy na mapie zwiedzania Fuerteventury!

Ajuy fuertaventura

miasteczko Ajuy

zabudowa Ajuy

Spokojna miejscowość położona jest na zachodnim brzegu wyspy. Znajdziecie tutaj kolorowe domki, łódki i czarną wulkaniczną plażę (Playa Ajuy) – wygląda to bardzo malowniczo. Ale to nie wszytko.

plaża na Fuertaventurze

widok na Fuertaventurze

Wzdłuż skalistego wybrzeża biegnie wąska ścieżka (trasa nie jest trudna), z której zobaczyć można m.in. wydrążone przez wodę jaskinie. Jest to największa atrakcja tego miejsca i nazywa się Cuevas de Ajuy.

buty fuertaventura

fuerteventura co zobaczyć

Polecam pójść nieco dalej, można dojść do tak przyjemnej „ławeczki”:

selfie fuerteventura

A potem do kolejnej plaży:

ajuy plaża fuerteventura selfie

ajuy plaża

wybrzeże Fuerteventura

skalisty brzeg Fuerteventura

widok ajuy fuerteventura

W wiosce cudnie pachnie… rybą. Wracając, naprawdę ciężko było się oprzeć pokusie. 😉

droga na fuertaventurze

Nieznany punkt widokowy

Kolejny punkt widokowy – ponownie w górach, miejsce, które warto odwiedzić.

punkt widokowy fuerteventura

fuerteventura co zobaczyć

krajobraz fuerteventura

Niestety nie wiem czy i jak nazywa się ten punkt obserwacyjny. Tyle, że jest przy bramie oznaczającej wjazd do gminy Bentacuria.

góry fuerteventura width=

wiewiórka

Możecie tu spotkać wielu lokalsów, którzy niemal zlewają się z podłożem. Ale orzeszka chętnie przyjmą. Bynajmniej nie zachęcam do dokarmiania, podobno populacja wiewiórek na Fuerteventurze jest naprawdę duża i zagrażają one dość ubogiej faunie i florze na wyspie.

nie karmić wiewiórek

fuerteventura co zobaczyć

To już koniec kanaryjskich historii. Powoli zaczynamy pakować walizki i ruszamy w innym kierunku.

3 komentarze

  1. Zrobiliśmy tę trasę zainspirowani przez Was 🙂 Dodalibyśmy jeszcze parę punktów – między innymi rezerwat Corralejo na północy. Na instagramie popularność łapie też Popcorn Beach z kamieniami przypominającymi właśnie popcorn 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.