Langkawi atrakcje: Sky Bridge i najpiękniejsza plaża

Langkawi atrakcje: Co robić na tej malezyjskiej wyspie? Co warto zobaczyć na Langkawi? Oprócz strefy bezcłowej (vel. Duty Free) rzecz jasna. 😉 Otóż jest to most… Sky Brigde – nazwa nie jest przypadkowa, stojąc na nim jesteśmy zawieszeni jakieś 700 metrów nad Ziemią i możemy podziwiać najlepszy z możliwych widoków na wyspie. Osoby z lękiem wysokości mogą mieć problem. Zwłaszcza, że aby dostać się na most trzeba wybrać się na przejażdżkę kolejką linową – SkyCab. Co samo w sobie jest nie lada frajdą. Są również plaże a subiektywnie najpiękniejszą z nich jest Tanjung Rhu.

Sky Bridge Langkawi

Sky Bridge na Langkawi. Zwiedzanie

6-osobowe wagoniki mkną w górę pokonując około 2-kilometrową trasę nad soczyście zielonym lasem tropikalnym. Jeżeli chodzi o bilet to najbardziej podstawowa opcja kosztuje 45 RM. Ale możliwości wyboru jest naprawdę dużo. Można mieć np. całą gondolę dla siebie albo wagonik z przeszkloną podłogą lub różnego rodzaju pakiety z kinem, muzeum, parkiem rozrywki i mnóstwem innych bajerów. Nas oczywiście najbardziej interesowała sama kolejka no i osławiony most, które niewątpliwie są super atrakcją na Langkawi. Tak, więc bierzemy najtańsze tixy, grzecznie czekamy na swoją kolej i w drogę!

kolejka linowa Langkawi

atrakcje Langkawi

Wysiadamy. Widok mega. Pogoda wspaniała. Ale gdzie most? Niestety do Sky Brigde jeszcze kawałek.

Langkawi sky bridge

Mamy do wyboru albo kupić bilet na kolejną kolejkę – do czego jesteśmy serdecznie zachęcani lub pokonać dość krótki odcinek o własnych nogach i na własną odpowiedzialność (co musimy podpisać). No co to dla nas – idziemy. Droga nie jest ciężka, więc nie wiem po co to odstraszanie. A no wiem przecież… hajs. Jedyne co może dokuczać to upał. Ale po tych kilku dniach już przywykliśmy nieco.

Langkawi co zobaczyć

Langkawi

Sky Bridge na Langkawi. Punkty widokowe

Zanim faktycznie wejdziemy na most, musimy obskoczyć wszystkie możliwe platformy widokowe – ale jest co podziwiać, więc sami rozumiecie. 😉 Czy było warto wjechać na Sky Bridge? Zdecydowanie tak!

Langkawi co warto

Langkawi sky bridge

Jest też romantyczny akcent. Jakby ktoś się zmartwił, że akurat nie ma kłódki – no problem można kupić.

co zobaczyć na Langkawi

Sky Bridge idę do Ciebie! Już blisko.

Sky Bridge Langkawi

Tak, to nasz gwóźdź programu. Ma 125 metrów długości i łączy dwie platformy widokowe u szczytu góry Gunung Mat Chinchang. To co jest dodatkowo ciekawe w tej konstrukcji, to to że podtrzymuje ją tylko jeden filar.

atrakcje Langkawi

spacer po Sky Bridge na Langkawi

Dla podkręcenia wrażenia, na kładce zrobiono przezroczyste elementy. Nie możecie tego przegapić 😉

krajobraz Langkawi

widok ze Sky Bridge Langkawi

Sky Bridge na Langkawi – czy warto?

Cóż, możemy na koniec tylko potwierdzić, że Sky Brige to faktycznie jedna z lepszych, jeżeli nie najlepsza atrakcja Langkawi. Więc jak będziecie na miejscu, nie żałujcie tych paru ringgitów.

Plaże Langkawi – Tanjung Rhu

To jednak nie koniec zwiedzania i przyjemnych wrażeń na dziś. Jak mówiłam – upał doskwiera, pogoda petarda. O czym wtedy się marzy? Czeka na nas najlepsza plaża na Langkawi!
I może Was zaskoczę, ale nie będzie to wybierana przez większość turystów Pantai Cenang. W sumie nie wiem – dlaczego, serio plaża jak plaża. Byliśmy dzień wcześniej i zupełnie nie zrobiła na nas wrażenia. Nawet wyjmować aparatu mi się nie chciało. Plaże na Langkawi nie mają co prawda podejścia do tych na Koh Lipe, ale jak postarać się trochę to znajdzie się całkiem niezła. Na uwagę z pewnością zasługuje Tanjung Rhu.

najpiękniejsza plaża na Langkawi

Przyjemny, miękki piasek i woda całkiem przejrzysta. W oddali widać małe wysepki wyrastające z morza. I tak mało ludzi! Aż dziw.

Tanjung Rhu Langkawi

W tym momencie przydałaby się dla porównania fotka z Cenang. Ale nie, nie będzie, bo zepsułaby cały post. 😀

plaże Langkawi

Langkawi atrakcje

co zobaczyć na Langkawi

Langkawi co warto

Jak większość naszych wyjazdów – i ten nie był szczególnie długi. Co zrobić, nie dla nas wielomiesięczne podróże. Powoli, więc kończąc temat Langkawi, chciałabym jeszcze uwagę na kilka rzeczy, a nóż widelec się komuś przyda, a ja będę miała czyste sumienie.

Langkawi informacje praktyczne.

1. Hotel na Langkawi.

Tak, wiem prawie wszyscy wybierają miejscówkę przy Cenang. Ale… ta plaża na Langkawi naprawdę nie miażdży, wokół jest mnóstwo sklepów i straganów – taki kurort. Jak dla mnie to nie ma żadnego klimatu ani zbyt wielu plusów. Taksówki są w miarę tanie, a jak jesteście w większym składzie (tak jak my wyjątkowo) to spokojnie za grosze dojedziecie w każde miejsce. My zdecydowaliśmy się zamieszkać w hotelu Adya w mieście Kuah – stolicy Langkawi. Miasto może nie specjalne, ale hotel naprawdę super, nowy, komfortowy, z dobrym śniadaniem i pięknym widokiem – dostaliśmy pokoje na ostatnim piętrze (a jest to bodajże najwyższy budynek na wyspie). Aha i cena też była bardzo atrakcyjna.

2. Co zjeść na Langkawi.

To jedna z rzeczy, za którą naprawdę polubiliśmy Langkawi. Szczególnie, że pobliżu naszego hotelu było miejsce o nazwie Wonderland Food Store. Wracaliśmy tu co wieczór. Pyszne ryby i owoce morza, a w dodatku przemili właściciele i pracownicy.

3. Strefa bezcłowa (Duty Free) na Langkawi.

W Malezji alkohol jest naprawdę drogi. Langkawi to jedyne miejsce, gdzie jest inaczej. Wprowadzono tu strefę bezcłową, dzięki czemu na wakacjach nie trzeba sobie niczego odmawiać. 😉 Alkohole, słodycze i inne używki znajdziecie tutaj w naprawdę atrakcyjnych cenach!

Podsumowując: Langkawi może nie powala swymi plażami, ale jest to naprawdę przyjemne miejsce, atrakcje są całkiem przyjemne i ani chwili nie żałowaliśmy, że się tu znaleźliśmy. A… i nie zapominajcie, że pobliżu jest rajskie Koh Lipe!

Langkawi lotnisko

1 Comment

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *