Atrakcje Maskatu: Sultan Qaboos Grand Mosque

Ponad 40 lat temu w Omanie były 2 szpitale, 3 szkoły i 10 kilometrów dróg asfaltowych. Sułtanat Omanu i Maskatu był jednym z najbardziej odciętych krajów świata. Od czasu, gdy w 1970 r. władzę po swoim ojcu przejął Sułtan Kabus ibn Sa’id w Omanie dokonała się ogromna przemiana. Już w ciągu pierwszych 5 miesięcy jego panowania powstało 16 szkół podstawowych dla prawie 10 tysięcy uczniów. Zainwestowano także w nowoczesną infrastrukturę, a opieka zdrowotna jest dziś uważana za najlepszą w regionie. W 30. rocznicę rozpoczęcia rewolucji w Omanie, sułtan podarował narodowi Wielki Meczet Sułtana Kabusa w Maskacie. Interesują Was atrakcje Maskatu? To miejsce jest chyba nr 1.

atrakcje maskatu

Wielki Meczet Sułtana Kabusa jest wielki nie tylko z nazwy. Jest to największa w Omanie i trzecia co do wielkości tego typu budowla na świecie. Meczet może pomieścić 20 tys. wiernych, a nad znajdującym się w jego wnętrzu perskim dywanem 600 kobiet pracowało 4 lata.Muzułmańska świątynia robi niesamowite wrażenie i na pewno warto ją zobaczyć będąc w Maskacie. Dla zwiedzających jest otwarta codziennie (oprócz piątków) od 8 do 11 rano. Należy jednak pamiętać o odpowiednim stroju. Obowiązuje zakaz wstępu w szortach i bluzkach odkrywających ramiona, ponadto panie powinny mieć okrytą głowę.

Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Monika przy Wielkim Meczecie Sułtana Kabusa

co zobaczyć w Maskacie

Sultan Qaboos Grand Mosque

Wielki Meczet Sułtana Kabusa w Maskacie

Maskat Oman

Jadąc od strony Dubaju nie sposób jest go nie zauważyć. Wielki Meczet mijać będzie po prawej stronie zmierzając do centrum Maskatu.

Wielki Meczet Sułtana Kabusa nocą

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.