Tre Cime di Lavaredo, czyli co zobaczyć w Dolomitach

Na najlepsze czasem trzeba poczekać. Ale w sumie to nie ma tego złego – jeżeli teraz przekonacie się, że Dolomity nie mogą dłużej na Was czekać i kupicie bilety np. do Bergamo, to traficie w idealny moment, żeby zachwycić się tym miejscem. Kto wie, może nawet zakochacie się na zabój tak jak my! Oto Tre Cime di Lavaredo!

Dolomity

Po poprzednie wpisy z Dolomitów (i Wenecji) zapraszamy tu i tu. Jak widzicie było to dość dawno, ale zapewniam, że takich widoków się nie zapomina i zdecydowanie jest to miejsce nr 1 we Włoszech dla nas (a już w kilku byliśmy).

Tre Cime di Lavaredo

Dlaczego Tre Cime di Lavaredo i czy warto?

Cóż takiego niezwykłego kryje się pod nazwą Tre Cime di Lavaredo (albo jak kto woli Drei Zinnen)? Masyw górski składający się z trzech charakterystycznych szczytów, wokół których wiedzie wręcz epicki szlak. Ów szlak to pętla o długości 9-10 km (dokładnie nie pamiętam), którą idzie się z rozdziawioną z zachwytu buzią praktycznie non stop. Trasa rozpoczyna się przy bezpłatnym parkingu Rifugio Arunzo, ale aby do niego dojechać trzeba wcześniej, jakieś 7 km wcześniej, uiścić opłatę 25 Euro. Dla mega piechurów dodam, że można tą odległość przejść z buta i wtedy eurasie zostają w kieszeni.

Dolomity atrakcje

Szlak nie jest trudny, miał „momenty”, ale w ogólnym rozrachunku naprawdę spoko (nawet dla nas). Ile czasu zajmie przejście to już zależy od indywidualnego tempa i wybieranych ścieżek. My spędziliśmy tu pół dnia, ale z przerwami na kanapki i robienie fotek, więc sami rozumiecie. Ile fotek można tutaj zrobić? Duuuużo. Więc selekcja też trochę trwała. Zastanawiacie się jeszcze, czy było warto? BYŁO. Oto dlaczego 🙂

atrakcje Dolomity

Szlak w Dolomitach

Tre Cime di Lavaredo Dolomity

Dolomity co zobaczyć

co zobaczyć Dolomity

co zwiedzić Dolomity

widoki w Dolomitach

Monika i Hubert w Dolomitach

Tre Cime di Lavaredo Dolomity

Szlak na Tre Cime di Lavaredo

Szczyty w Dolomitach

Szlak w Dolomitach

Szczyty Dolomity

Jeziora Dolomity

Szlak Tre Cime di Lavaredo

Szczyty w pobliżu Tre Cime di Lavaredo

Monika w Dolomitach

Wzgórza w Dolomitach

Monika w Dolomitach

Koniec szlaku Tre Cime di Lavaredo

Co zobaczyć w Dolomitach

Krajobrazy Dolomity

Gdy ktoś zapyta: „co zobaczyć w Dolomitach”? Macie odpowiedź!

1 Komentarz

  1. Hej, czy wypożyczaliście auto w Tarviso? Jak dostaliście się na szlak? Będę wdzięczna za info. Pozdrawiam!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *