Wakacje w Dubaju: Wyspy Palmowe (Palm Jumeirah), czy warto?

W dzisiejszym odcinku zapraszamy Was na krótkie odwiedziny palmy i to nie byle jakiej, bo Palm Jumeirah. Jeżeli po głowie chodzą Wam wakacje w Dubaju to koniecznie musicie to zobaczyć.

Co to właściwie jest Palm Jumeirah?

Palm Jumeirah to sztuczna wyspa (archipelag) w kształcie palmy, jedna z trzech w Dubaju, które tworzą zespół największych tworów tego typu na świecie. Ich ukończenie ma powiększyć linię brzegową Dubaju o łącznie 520 kilometrów! Na palmie znajdują się luksusowe hotele, domy i apartamentowce. W centralnym miejscu, czyli na samym czubku palmy położony jest hotel Atlantis. Dostać się tam można na dwa sposoby (przynajmniej nam te dwa są znane i z obu skorzystaliśmy): taksówką lub kolejką (Monorail). W jedną stronę wyruszyliśmy taksówką spod stacji metra Nakheel pod hotel Atlantis (koszt 15 AED). Przejechaliśmy drogą przez środek palmy, następnie tunelem wybudowanym pod wodą i już za chwilę byliśmy na miejscu.

wyspy palmowe wakacje w Dubaju

Palm jumeirah

hotel atlantis palm jumeirah

Do hotelu niestety nie dane nam było wejść, może innym razem 😉 Otoczenie jednak również było bardzo przyjemne, więc nic straconego.

Wyspy Palmowe

wycieczka do dubaju

co zobaczyć w dubaju

autobus w dubaju

Palm jumeirah

Hitem natomiast okazał się przejazd powrotny kolejką, z której roztacza się najlepszy widok na palmę. Palm Jumeirah Monorail to trasa o długości ponad 5 kilometrów łącząca wspomniany z wieżami Gateway u podnóża wyspy. Krajobrazy podczas jazdy są na prawdę ciekawe! W sumie ciężko nam się było zdecydować, w które okno patrzeć 😉 Przejazd w jedną stronę kosztuje 15 AED, w obie 25 AED. Kolejka kursuje od 10 rano do 22. Jeżeli wybieracie się na wakacje do Dubaju to musicie się nią przejechać (warto, serio 😉 )! Stacja kolejki znajduje się tuż przy Adventure Water Park (poniżej).

wakacje do dubaju

monorail dubaj

dubaj monorail wnętrze

widoki z monorail

marina w dubaju

wyspy palmowe dubaj

burj al arab dubaj

plaża w dubaju

Jadąc kolejką można zobaczyć np. jak mieszkają Dubajczycy. Któż nie chciałby zamieszkać na liściu palmy? 🙂

wyspy palmowe domy

wycieczka do dubaju

Wakacje w Dubaju nie mogą być uznane za udane bez pamiątkowego zdjęcia. Chłopcy w swoim żywiole: jeden z mapą, drugi ze swoim iphonem. Od razu widać, że to turyści 🙂

hubert i renato w dubaju

1 Komentarz

  1. O nie, a my wlasnie wrocilismy z Dubaju i nie zaliczylismy kolejki. Nie wiedzialam w ogole ze cos takiego tam jest…ale gapa ze mnie 🙁 w ogole to czemu mi umknelo ze wy w Dubaju byliscie? Wiem, za duzo podróżujecie! 🙂 i mozna sie tutaj pogubić 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.