Wyspa Palmowa w Dubaju, czy warto odwiedzić to miejsce?

Wyspa Palmowa (określana również Palmą Dżumejra), w skrócie nazywana po prostu „Palmą” według niektórych jest architektonicznym cudem świata. Jest to największa sztuczna wyspa na świecie, jedyną w pełni ukończoną w Dubaju (pozostałe to Palma Jebel Ali i Palma Deira). Jeżeli wybieracie się do Dubaju to z całą pewności powinniście rozważyć wizytę tutaj. Sprawdźcie dlaczego!

Czym właściwie jest Wyspa Palmowa?

Palm Jumeirah to sztuczna wyspa (archipelag) w kształcie palmy daktylowej (jeden z symboli Zjednoczonych Emiratów Arabskich), a jej szerokość i długość to ok. 5 km. Składa się z trzonu, z którego odchodzi 16 liści. Całość otacza (mająca 11 km długości) wyspa w kształcie półksiężyca.

Jest jedną z trzech w Dubaju, które tworzą zespół największych tworów tego typu na świecie. Ich ukończenie (o ile się wydarzy) ma powiększyć linię brzegową Dubaju o łącznie 520 kilometrów! Palma Wyspowa w większości wypełniona jest luksusowymi hotelami, willami, domami i apartamentowcami.

Krótkie zwiedzanie Wyspy Palmowej

W centralnym miejscu, czyli na samym czubku palmy położony jest hotel Atlantis. Dostać się tam można na dwa sposoby (przynajmniej nam te dwa są znane i z obu skorzystaliśmy): taksówką lub kolejką (Monorail). W jedną stronę wyruszyliśmy taksówką spod stacji metra Nakheel pod hotel Atlantis (koszt 15 AED). Przejechaliśmy drogą przez środek palmy, następnie tunelem wybudowanym pod wodą i już za chwilę byliśmy na miejscu.

wyspa palmowa

Palm jumeirah

hotel atlantis wyspa palmowa

Do hotelu niestety nie dane nam było wejść, może innym razem 😉 Otoczenie jednak również było bardzo przyjemne, więc nic straconego.

wyspa palmowa

zatoka perska

Zwiedzanie Dubaju

autobus w dubaju

Turyści w Dubaju

Hitem natomiast okazał się przejazd powrotny kolejką, z której roztacza się najlepszy widok na palmę. Palm Jumeirah Monorail to trasa o długości ponad 5 kilometrów łącząca wspomniany z wieżami Gateway u podnóża wyspy. Krajobrazy podczas jazdy są na prawdę ciekawe! W sumie ciężko nam się było zdecydować, w które okno patrzeć 😉 Przejazd w jedną stronę kosztuje 15 AED, w obie 25 AED. Kolejka kursuje od 10 rano do 22. Jeżeli wybieracie się na wakacje do Dubaju to musicie się nią przejechać (warto, serio 😉 )! Stacja kolejki znajduje się tuż przy Adventure Water Park (poniżej).

wyspa palmowa

monorail dubaj

wyspa palmowa kolejka

widoki z monorail

marina w dubaju

wyspa palmowa dubaj

burj al arab dubaj

plaża w dubaju

Jadąc kolejką można zobaczyć np. jak mieszkają Dubajczycy. Któż nie chciałby zamieszkać na liściu palmy? 🙂

wyspa palmowa domy

wycieczka do dubaju

1 Comment

  1. O nie, a my wlasnie wrocilismy z Dubaju i nie zaliczylismy kolejki. Nie wiedzialam w ogole ze cos takiego tam jest…ale gapa ze mnie 🙁 w ogole to czemu mi umknelo ze wy w Dubaju byliscie? Wiem, za duzo podróżujecie! 🙂 i mozna sie tutaj pogubić 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.