Wyspa Palmowa w Dubaju, czy warto odwiedzić to miejsce?

Wyspa Palmowa (określana również Palmą Dżumejra), w skrócie nazywana po prostu “Palmą” według niektórych jest architektonicznym cudem świata. Jest to największa sztuczna wyspa na świecie, jedyną w pełni ukończoną w Dubaju (pozostałe to Palma Jebel Ali i Palma Deira). Jeżeli wybieracie się do Dubaju to z całą pewności powinniście rozważyć wizytę tutaj. Sprawdźcie dlaczego!

Czym właściwie jest Wyspa Palmowa?

Palm Jumeirah to sztuczna wyspa (archipelag) w kształcie palmy daktylowej (jeden z symboli Zjednoczonych Emiratów Arabskich), a jej szerokość i długość to ok. 5 km. Składa się z trzonu, z którego odchodzi 16 liści. Całość otacza (mająca 11 km długości) wyspa w kształcie półksiężyca.

Jest jedną z trzech w Dubaju, które tworzą zespół największych tworów tego typu na świecie. Ich ukończenie (o ile się wydarzy) ma powiększyć linię brzegową Dubaju o łącznie 520 kilometrów! Palma Wyspowa w większości wypełniona jest luksusowymi hotelami, willami, domami i apartamentowcami.

Krótkie zwiedzanie Wyspy Palmowej

W centralnym miejscu, czyli na samym czubku palmy położony jest hotel Atlantis. Dostać się tam można na dwa sposoby (przynajmniej nam te dwa są znane i z obu skorzystaliśmy): taksówką lub kolejką (Monorail). W jedną stronę wyruszyliśmy taksówką spod stacji metra Nakheel pod hotel Atlantis (koszt 15 AED). Przejechaliśmy drogą przez środek palmy, następnie tunelem wybudowanym pod wodą i już za chwilę byliśmy na miejscu.

wyspa palmowa

Palm jumeirah

hotel atlantis wyspa palmowa

Do hotelu niestety nie dane nam było wejść, może innym razem 😉 Otoczenie jednak również było bardzo przyjemne, więc nic straconego.

wyspa palmowa

zatoka perska

Zwiedzanie Dubaju

autobus w dubaju

Turyści w Dubaju

Hitem natomiast okazał się przejazd powrotny kolejką, z której roztacza się najlepszy widok na palmę. Palm Jumeirah Monorail to trasa o długości ponad 5 kilometrów łącząca wspomniany z wieżami Gateway u podnóża wyspy. Krajobrazy podczas jazdy są na prawdę ciekawe! W sumie ciężko nam się było zdecydować, w które okno patrzeć 😉 Przejazd w jedną stronę kosztuje 15 AED, w obie 25 AED. Kolejka kursuje od 10 rano do 22. Jeżeli wybieracie się na wakacje do Dubaju to musicie się nią przejechać (warto, serio 😉 )! Stacja kolejki znajduje się tuż przy Adventure Water Park (poniżej).

wyspa palmowa

monorail dubaj

wyspa palmowa kolejka

widoki z monorail

marina w dubaju

wyspa palmowa dubaj

burj al arab dubaj

plaża w dubaju

Jadąc kolejką można zobaczyć np. jak mieszkają Dubajczycy. Któż nie chciałby zamieszkać na liściu palmy? 🙂

wyspa palmowa domy

wycieczka do dubaju

2 komentarze

  1. O nie, a my wlasnie wrocilismy z Dubaju i nie zaliczylismy kolejki. Nie wiedzialam w ogole ze cos takiego tam jest…ale gapa ze mnie 🙁 w ogole to czemu mi umknelo ze wy w Dubaju byliscie? Wiem, za duzo podróżujecie! 🙂 i mozna sie tutaj pogubić 🙂

  2. Hej,
    Jest to bardzo przyjemna trasa na prawie cały dzień.
    My kupiliśmy bilety za 35AED (2023rok) który umożliwiał dowolną ilość przejazdów przez cały dzień – i tak częściowo jechaliśmy kolejką, częściowo przeszliśmy trasę na nogach.
    Sporo czasu spędziliśmy przy Blue Safari The Pointe, jest tam kawałek plaży, dziewczyny zamoczyły nogi, wypiliśmy kawkę, zjedli lody.
    Wieczorną porą wróciliśmy na pokaz fontann.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *