Algeciras w Andaluzji. Czy warto tutaj zajrzeć?

Po krótkim przystanku w Fuengiroli, jedziemy dalej w kierunku Oceanu. Na 3 dni postanowiliśmy zatrzymać się w mieście Algeciras, które stało się naszą bazą wypadową do dalszych wycieczek (np. do wspaniałej Playa de Bolonia). Miasto samo w sobie może do najładniejszych nie należy, ale jest stąd blisko do kilku bardzo pięknych miejsc. Sprawdźmy czy warto się tutaj pojawić.

Co zobaczyliśmy w Algeciras

Swoje pierwsze kroki w oddalonym o około 120 km od Malagi – Algeciras kierujemy na stare miasto. Największą atrakcją turystyczną jest tutaj Plaza Alta, który jest centralnym punktem w mieście. To tutaj organizowane są liczne imprezy i festiwale. Podczas naszej wizyty na żadną fiestę nie trafiliśmy bowiem był to środek dnia, czyli sjesta i plac był całkowicie pusty. 

Najważniejszymi budynkami na Plaza Alta są jak Iglesia de la Palma i Capilla de Europa. Na środku placu od 1793 roku stoi tutaj fontanna – Los Arcos.

Co zobaczyć w Algeciras

Na placu znajdują się również ławki, latarnie oraz balustrada granicząca z okolicznymi ulicami. Wszystko jest bogato ozdobione ceramiką z Sewilli. wszystkie ozdobione ceramiką z Sewilli

Algeciras
Plaza Alta

Nazwa miasta Algeciras pochodzi od arabskiego słowa al-jazeera co oznacza półwysep. Spacerując po starówce i sąsiadujących uliczkach odczuć można marokańskie wpływy.

Algeciras atrakcje

Będąc w Algeciras trafiamy również do bardzo pysznego tapas baru – Baires. Niestety nazwy wszystkich dań są w języku hiszpańskim, który jest nam słabo znany. Początkowo byliśmy zmartwieni, że będziemy zmuszeni zjeść coś zupełnie przypadkowego. Z pomocą przychodzi nam jednak kelnerka, która okazuje się być Polką i w dodatku mega sympatyczną osobą. Dostaliśmy od niej wskazówki, co warto zamówić, które okazały się strzałem w dziesiątkę.

Gdzie zjeść w Algeciras

Postanowiliśmy dalej eksplorować Algeciras. Wybór padła na pobliską plażę – Playa de Getares.

Nie jest to byle jaka miejscówka a plaża z widokiem na Gibraltar. Tu postanowiliśmy spędzić leniwe po południe i wieczór.

Widok na Gibraltar
Plaża w pobliżu Algeciras
Kąpiel w morzu

Woda w zatoce jest zimna lub delikatniej mówiąc orzeźwiająca. Nie przeszkadza nam to jednak w kąpieli, w końcu w dzieciństwie nie raz kąpaliśmy się w Bałtyku!

Plaża w Algeciras
Algeciras plaża

Gdzie spaliśmy w Algeciras

Jeżeli kiedykolwiek pojawicie się tutaj to polecamy zatrzymać się w Aura Hotel. Nie był zbyt drogi a pokoje były czyste, śniadanie były przyzwoite i oferował darmowy parking.

Sprawdź hotele w Algeciras w najlepszych cenach.

*****

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *