Fuengirola – czy warto na Costa del Sol?

Po wypożyczeniu na lotnisku samochodu, co ostatnimi czasy preferujemy podczas naszych wyjazdów, ruszamy dalej. Samochód daje nam więcej wolności i wygody oczywiście 😉 Możemy się na przykład zatrzymać, gdy zobaczymy coś interesującego albo spontanicznie zmienić plan wycieczki. Możemy też na parę chwil znaleźć się w Fuengiroli, w drodze do zupełnie innego miejsca.

Z Malagi do Fuengiroli jest jakieś 35 km, więc podróż nie zabiera zbyt dużo czasu 😉 A co to jest właściwie ta Fuengirola? Fuengirola to jedno z wielu miasteczek na wybrzeżu Costa del Sol. Jest tu około 8 km plaży, ładna promenada, port, dużo hoteli, restauracji i turystów rzecz jasna. Ściśle ujmując: typowy kurort. Jest tu ładnie, ale nie żałujemy, że przed nami dalsza droga, bo pozostając tu dłużej moglibyśmy się trochę nudzić. Nie to, że nie lubimy odpoczywać, ale nasze oczekiwania były chyba nieco większe.
Przed nami jeszcze 110 km. Jedziemy dalej! 🙂

8 komentarzy

 1. o niee :-/
  to nie w tą stronę – Wy w stronę Giblartaru lecicie… mhmmm – całe wybrzeże w tamtą stronę wygląda podobnie 😉
  Ciekawiej zaczyna się dopiero od strony Oceanu – już od samej całkiem fajnej Tarify – z wiosek fajne jest Canos de Meca i noclegi w małych domkach na jej końcu 😉
  inne – trochę nie po drodze, ale tzw. must see – Ronda i oczywiście Sewilla

 2. Plaże we Fuengiroli jako jedynej gminie w Hiszpanii zostały nagrodzone błękitną flagą min za czystość wód i infrastrukturę dla turystów. Plaże faktycznie są bardzo ładne, więcej można przeczytać tutaj:
  http://andaluzjazwiedzanie.pl/plaze-w-fuengiroli/
  Miasteczko też bardzo urocze, piękny widok z zamku na całą okolicę.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *