Co zobaczyć na Santorini? OIA!

Wakacje na Santorini marzyły mi się już kilka lat temu, gdy byliśmy na jednym z naszych pierwszych zagranicznych wyjazdów na Krecie. Ceny zorganizowanych wycieczek oferowanych przez lokalne biura podróży były wtedy jednak dość wygórowane. Jako totalni laicy w tym temacie, którzy dużą część czasu spędzili w hotelu all inclusive (a tfu! 😉 ), pozostawiliśmy Santorini na bliżej nieokreśloną przyszłość. Teraz, gdy już grubo ponad 100 lotów za nami, a nasze podejście do „wakacji” nieco się zmieniło, nagle okazało się, że wizyta na tej wyspie to marzenie, które można bardzo łatwo i w dodatku tanio spełnić. Co zobaczyć na Santorini na początek? Oczywiście Oię.

Oia Santorini

Jak to zrobiliśmy? Jak zwykle z pomocą przyszły nam tanie linie lotnicze (w tym wypadku Ryanair), które przy delikatnym wsparciu linii Aegean, pozwoliły nam zorganizować idealny grecki weekend. Żeby mogło być Santorini, na początku i na końcu musiały być Ateny. Zacznijmy jednak od środka.

co zobaczyć na Santorini

Jeden dzień – dokładnie tyle spędziliśmy na tej niewielkiej wulkanicznej wyspie na Morzu Egejskim, która uważana jest za jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Grecji. Jeden dzień – tyle wystarczy, aby objechać całe Santorini, zwłaszcza jeśli mamy do dyspozycji samochód (opcjonalnie może być też skuter). Jeden dzień, a zachwytów bez liku!

wybrzeże Santorini

Skoro mówię, że zaczynam od środka to na serio od samiuśkiego środka. To co było przed i po też będzie, na początek jednak miejsce, które kojarzy chyba każdy, słynąca z niesamowitych zachodów słońca wizytówka tej wyspy, będąca odpowiedzią na pytanie „co zobaczyć na Santorini”. Oto Oia.

co ciekawego na Santorini

co robić na Santorini

relaks na Santorini

Cała wyspa bardzo nam się podobała, ale jeżeli mielibyśmy wybrać jedno miejsce, do którego moglibyśmy się przenieść na chwilę to niestety/stety byłaby to słynna Oia. Nie bez przyczyny to właśnie to miasteczko widnieje na niemal wszystkich pocztówkach z Santorini a nawet całej Grecji. Tak, więc może kogoś rozczaruję, ale dopisuję się do długiej listy turystów z całego świata zachwyconych tym miejscem.

santorini czy warto

Radość z pobytu tutaj potęgował fakt, że pogoda nas tym razem rozpieszczała. Przełom października/listopada a tu piękne słońce i około 20 stopni. Spacerowaliśmy, więc w górę i w dół wąskimi schodkami zbudowanymi na stromej kalderze schodzącej wprost do morza, mijając idealnie wtopione w krajobraz białe domki z niebieskimi dachami.

czy warto pojechać na Santorini

co zobaczyć na Santorini

białe budynki santorini

Dodatkowy plus – turystów nie było zbyt wielu, a ceny na Santorini w tym czasie przynajmniej nie odstraszały.

selfie Santorini

Oia Santorini

widoki na Santorini

osiołek w Grecji

Nie wszystkim na Santorini żyje się lekko i przyjemnie.

Santorini

krajobrazy na Santorini

co ciekawego na Santorini

wiatrak Grecja

napis na Santorini

Jakoś nie dziwi mnie ten napis 😉 Swoją drogą ciekawe czy któraś dziewczyna powiedziała „nie” w tym pięknym miejscu.

Oia Santorini

widoki w Grecji

Grecja

kłódki miłości Grecja

Santorini co zobaczyć

panorama Santorini

Na koniec dodam, że nie udało się wrócić na zachód słońca do Oia, ale i tak był to the most picturesque sunset, jaki do tej pory widzieliśmy. Warto było tutaj tyle lecieć bo Oia to przepiękne miejsce i zdecydowanie największa atrakcja Santorini!

10 komentarzy

  1. Skusiliście nas … kupiliśmy bilety na 2.01. , jesteśmy w Atenach cały tydzień a bilety na Santorini wyszły po 9,9 Euro mamy też zaklepane auto na cały dzień, pozdrowimy od Was przecudne Santorini 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *