Varenna „must see” czyli co zobaczyć nad Jeziorem Como

Varenna to kolejna po Bellagio, aczkolwiek nie ostatnia, miejscowość odwiedzona przez nas nad Jeziorem Como. Miejscowość od wspomnianego Bellagio dzieli nie duża odległość, jeżeli naszym środkiem transportu jest prom. W naszym przypadku wybraliśmy okrężną drogę lądową, co oczywiście trwało znacznie dłużej. Ale czy to gorzej? Mogliśmy dzięki temu zobaczyć większą część linii brzegowej, przejeżdżając m.in. przez Lecco. Varennę już z oddali można poznać po rzędach kolorowych domków położonych na skalistym cyplu. To co nas jednak najbardziej zachwyciło to widok z zamku, który po prostu trzeba zobaczyć bedąc nad Jeziorem Como.

co zobaczyć nad Jeziorem Como

A dokładnie górującego nad Varenną zamku Vezio.

Varenna Jezioro Como

widoki nad Jeziorem Como

Dotarcie na zamek kosztowało nas trochę wysiłku i 4 EUR. Widoki za to bezcenne. 40-minutowy spacer pod górkę choć nieco męczący, w konsekwencji pozwala zobaczyć jezioro w pełnej krasie. Co zobaczyć nad Jeziorem Como? Właśnie to! Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że warto. 😉

Jezioro Como

Zamek Varenna

krajobraz Jezioro Como

widok z zamku Varenna

co zobaczyć nad Jeziorem Como

selfie nad Jeziorem Como

Jezioro Como panorama

jedzenie we włoszech

Po takim wysiłku należy się solidny posiłek. W miasteczku wybór restauracji był dość okrojony. Spośród może trzech otwartych, wybraliśmy tę, w której siedziało najwięcej ludzi. Pizza chociaż nie powaliła nas na kolana, była naprawdę przyzwoita.

Varenna Jezioro Como

Końcówkę dnia spędziliśmy spacerując po urokliwych uliczkach niewielkiej Varenny i nad brzegiem jeziora.

zachód słońca Varenna

Jezioro Como zachód słońca

5 komentarzy

 1. Hej, możecie mi napisać coś więcej o spacerze do zamku Vezio? szliście z mapą, czy po tablicach informacyjnych? bo jak znam te małe włoskie uliczki to mam przeczucie, że nie tak łatwo tam trafić 🙂 gdzie zaparkowaliście auto, itd. Jeżeli pamiętacie takie szczegóły, to proszę o info.
  aaaaa i jeszcze jedno, czy przy wynajmowaniu auta potrzebna jest karta kredytowa?

  1. Przy wynajmowaniu jest potrzebna karta kredytowa.

   Co do wejścia na zamek to są znaki, które o dziwo prowadzą do miejsca 🙂 Jest lekkie podejście a samochód można pozostawić przy wejściu na ścieżkę. Łatwo ją znaleźć.

   1. Dzięki. Napisz mi jeszcze czy promy pomiędzy miastami przewożą samochody?

    Świetny blog, zdjęcia i opisy 🙂 Już Wam to kiedyś pisałam, ale przypominam na wypadek gdybyście dawno tego nie słyszeli 😉

    1. Bardzo dziękujemy! 🙂 Zawsze się miło czyta takie komplementy.

     Co do promów między miastami – tak przewożą auta 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.