Co zwiedzić nad Jeziorem Como?

Kolejny weekend, kolejny wyjazd do Włoch. Mimo iż naszym ulubionym miastem pozostaje Rzym, to właśnie Bergamo jest najczęściej obieranym przez nas kierunkiem. Zważywszy, że w pobliżu jest mnóstwo pięknych miejsc, pewnie nie jest to nasza ostatnia wizyta w tym mieście. Zdaje się nawet, że wprowadziliśmy sobie taką nie pisaną zasadę, którą i Wam polecamy: “Jak nie masz gdzie lecieć – leć do Bergamo!”. Zachwyceni Jeziorem Garda, udaliśmy się nad kolejne alpejskie jezioro. I możecie nam wierzyć, nie zawiedliśmy się 🙂 Zatem co zwiedzić nad Jeziorem Como?

co zwiedzić nad Jeziorem Como

W przypadku lotów do Bergamo, nieodłączną częścią wycieczki jest wypożyczenie auta. Oczywiście nad Jezioro Como można się dostać również pociągiem czy autobusem, ale… w przypadku 4 osób nie jest to jakoś bardziej ekonomiczne, a na pewno mniej wygodne i mniej sprawne. Dwa dni to nie jest dużo czasu, więc mimo samochodu nie zdążyliśmy objechać całego jeziora. A jest co! Mimo iż Lago di Como jest dopiero trzecie co do wielkości wśród włoskich jezior, jego dość nieregularny kształt, przypominający odwróconą literę “Y”, powoduje że ma ono najdłuższą linię brzegową.

widoki nad Jeziorem Como

nad Jeziorem Como

miasto nad Jeziorem Como

jezioro Como selfie

Widoki przypominały te znad Jeziora Gardy, czyli były rewelacyjne. Poza tym pogoda już iście wiosenna, cały weekend świeciło słońce. Można śmiało rzec: idealny weekend.

Na dłużej zatrzymaliśmy się trzech miejscowościach, chociaż tak naprawdę co jakiś czas robiliśmy przystanki, no ale chyba sami rozumiecie dlaczego…

jezioro Como krajobraz

fotografia nad jeziorem como

krajobraz nad Jeziorem Como

Jezioro Como selfie

co zwiedzić nad Jeziorem Como

Nasz pierwszy dłuższy postój zaplanowaliśmy w miejscowości Bellagio nazywanej perłą tego jeziora. Zdecydowanie jest to miejsce, które może być odpowiedzią na pytanie “co zwiedzić nad Jeziorem Como”. Jest ona ciekawie usytuowana na samym czubku trójkąta rozdzielającego dwie odnogi Jeziora Como, z trzech stron otoczona wodą. Zdecydowanie nie można odmówić urody temu miejscu.

Bellagio Jezioro Como

Hubert nad Jeziorem Como

Co zwiedzić nad Jeziorem Como

Selfie nad Jeziorem Como

para nad Jeziorem Como

Jezioro Como

Bellagio

Como Jezioro

Z jednej…

selfie bellagio

i z drugiej perspektywy 🙂

Bellagio krajobrazy

co zwiedzić nad Jeziorem Como

Opuszczamy Bellagio. Jedno z miejsc, które warto zobaczyć nad Jeziorem Como. To jednak nie koniec wrażeń i pięknych widoków!

6 komentarzy

 1. Czy można prosić o informację odnośnie wynajęcia auta (jaka firma i czy polecacie) oraz nocleg na opisanej trasie 🙂
  pozdrawiam
  ps. zdjęcia przepiękne!

  1. Wypożyczalnia to AVIS – polecamy. Nocleg pierwszy był w Bergamo w hotelu Starhotels Cristallo Palace rezerwowany przez serwis Hotwire – polecamy.

 2. super zdjęcia 🙂 Jakie polecacie noclegi w Bergamo? Myślę o wyjeździe w wielkanoc, nie wiecie czy w ten okres świąteczny sklepy i restauracje są czynne?

  1. Nocleg w hotelu Starhotels Cristallo Palace – polecamy. Nie byliśmy nigdy we Włoszech w święto. Znając jednak prawa wolnego rynku to restauracje i sklepy będą otwarte 🙂

 3. Czy mozecie napisac jaki jest kosz wypozyczenia auta na 2 dni? I czy przy rezerwacji jest potrzebna karta kredytowa?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *