Dlaczego warto latać dronem? Testujemy nowego DJI mini 3 Pro

Jeżeli obserwujecie nasz profil na instagramie lub wnikliwie przeglądacie naszego bloga (np. tekst z Jeziora Czorsztyńskiego), to zapewne zauważyliście, że pojawiły się zdjęcia z innej perspektywy. W końcu bowiem i my wyposażyliśmy się w to, co każdy szanujący się bloger mieć powinien – w latający wysoko aparat z wysokiej jakości obiektywem. Wybór padł na najnowsze dziecko znanego i lubianego DJI, tj. drona DJI mini 3 PRO. Zobaczcie, jakie robi zdjęcia i dlaczego warto latać dronem.

Drony z roku na rok są coraz bardziej popularne. Wielu twórców internetowych, ale także ludzi jadących po prostu na wakacje, zastanawia się nad ich zakupem. Do wyboru mamy wiele modeli, o różnej wadze, cenie i możliwościach. Jakiego drona wybrać na początek przygody z lataniem? 

Testowany przez nas DJI mini 3 PRO jest świetnym wyborem zarówno dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z lataniem, jak również tych, którzy mają za sobą już wiele startów i lądowań. Doświadczeni docenią jego niską masę i świetną kamerę. A początkujący dodatkowo  zwrócą uwagę na prostotę obsługi, która sprawi, że praktycznie po 10 minutach od otrzymania przesyłki mogą zacząć latać.

Dlaczego warto latać dronem

Dlaczego warto latać dronem?

Oto kilka powodów dlaczego latanie dronem to świetny pomysł.

Bo można nagrywać filmy i robić zdjęcia doskonałej jakości

Jak wspomniałam powyżej, dron to urządzenie, które służy przede wszystkim do nagrywania video i robienia zdjęć z góry. A zatem żeby te materiały były wysokiej jakości, nasz latający gadżet powinien być wyposażony w bardzo dobrą kamerę. 

I taką kamerę ma właśnie DJI mini 3 PRO wyposażony w 1/1,3-calową matryca CMOS (12 megapikseli), przysłona: f/1.7. Z pozostałych ciekawych właściwości tego drona wyróżnić należy:

  • 3-osiowy gimbal, możliwość nagrywania filmów i robienia zdjęć w pionie (nie trzeba kadrować, aby wrzucić na instagram),
  • masa startowa: 249 gram – dzięki temu np. w większości państw nie są wymagane żadne pozwolenia ani szkolenia (oprócz rejestracji jako operator drona), ponadto tak lekka waga sprawdza się idealnie w podróży,
  • maksymalny czas lotu na jednej baterii w warunkach bezwietrznych to 38 minut,
  • nagrywanie filmów w 4K i niższej jakości,
  • zdjęcia w RAW, JPG,
  • posiada kilka zaawansowanych funkcji, m.in. możliwość śledzenia obiektów “focus track”.
Jaki drona na początek
DJI mini 3 PRO

Żeby zachwycać się miejscami z totalnie innej perspektywy

Kojarzycie ten moment, w którym jesteście w jakiś pięknym miejscu i chcielibyście zobaczyć je z nieco innej perspektywy? Albo gdy brakuje Wam centymetrów (lub metrów) żeby objąć cały kadr tudzież zobaczyć je z góry? Dron chętnie z tym pomoże.

Zdjęcia i filmy wykonane z drona też niejako wyróżniają się spośród tych, które robi większość turystów. Powstałe materiały są zatem bardziej unikatowe.

Warszawa z drona

Bo to świetna zabawa!

Z początku podchodziliśmy do startów, lądowań i przelotów z lekkim niepokojem. Wyobrażaliśmy sobie, że nie trudno zaliczyć swoją własną katastrofę lotniczą z udziałem drona. 

Nie ma się jednak czego bać, bo latanie dronem DJI mini 3 PRO w trybie normalnym jest dziecinnie proste. Startuje i ląduje się jednym przyciskiem, poruszanie się w powietrzu odbywa się przy pomocy dwóch joysticków i jest bardzo intuicyjne. Dodatkowo dron wyposażony jest w czujniki zewnętrzne, więc uderzenie w coś w trybie manualnym jest praktycznie niemożliwe (zatrzyma się przed przeszkodą, o ile oczywiście nie będziecie latać we mgle czy w nocy).

Dlaczego warto latać dronem? Bo za każdym razem kiedy Hubert to robi (wielki fan latania, samolotów, itd.), uśmiecha się od ucha do ucha!

DJI mini 3 recenzja

Latasz dronem? Sprawdź aplikację DJI

Jeżeli zdecydujecie się na zakup drona DJI, to polecamy również zainstalować apkę DJI Fly. Jest ona niezbędna zwłaszcza dla osób, które nie zdecydują się na zakup kontrolera (DJI RC) i zamierzają sterować dronem z perspektywy własnego smartfona. Aplikacja DJI Fly przydać się może jednak każdemu operatorowi drona. Pozwala ona w bardzo łatwy sposób edytować zdjęcia i filmy prosto z urządzenia. Jeżeli nie używacie zatem lightrooma czy photoshopa, to ta apka może być ciekawą opcją dla początkującego twórcy.

Dlaczego warto latać dronem

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *