Genua atrakcje: Malownicze Boccadasse

Mimo iż w Genui mieliśmy hotel, nie zobaczyliśmy zbyt wiele w tym mieście. Tak naprawdę wracaliśmy już w nocy i nie mieliśmy siły na zwiedzanie. Ostatni dzień naszej włoskiej wycieczki, podczas której odwiedziliśmy m.in. Riomaggiore, postanowiliśmy jednak przeznaczyć na odkrycie choć niewielkiej części tego pięknego miasta. Zdecydowaliśmy się udać do miejsca ze zdjęcia – malowniczego Boccadasse. Wybór na ten słoneczny dzień okazał się w 100% trafiony!

zwiedzanie Genui

ulice w Boccadasse

atrakcje w Genui

Okazało się, że stara dzielnica marynarzy to bardzo urokliwe miejsce. Położona nad zatoką, podobnie jak Cinque Terre, charakteryzuje się kolorowymi domami z obdrapaną farbą. Spędziliśmy tu cudowne niedzielne przedpołudnie i z chęcią zostalibyśmy dłużej…

Genua atrakcje

co zobaczyć we włoszech

Boccadasse

Pochodzenie nazwy Boccadasse jest niejasne. Jedni mówią coś o ośle, inni natomiast wskazują, że określenie tego malowniczego miejsca wywodzi się z przepływającego nieopodal potoku Asse. Ujście tego potoku do Morza Liguryjskiego dało początek późniejszej nazwie Boccadasse (zapewne po wielu uproszczeniach i skrótach).

Boccadasse Genua Włochy

Genua przewodnik

Boccadasse

kolorowe domy Genua

Co zobaczyć w Genui? Zdecydowanie powinniście zajrzeć do Boccadasse.

co zobaczyć w Genui

włoskie wybrzeże Liguria

Pora jednak wracać. Lot mamy z Bergamo, więc wsiadamy w samochód i w drogę. Zważywszy, że bilety do Bergamo można znaleźć często w bardzo niskich cenach pewnie jeszcze tu wrócimy!

6 komentarzy

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *