Koko Trail – zachwycający szlak trekkingowy na Oahu

Kolejny dzień na Hawajach. Budzimy się coraz później. Jet lag to już tylko wspomnienie. Za oknem słońce i niebieskie niebo. Jemy solidne amerykańskie śniadanko, które równie dobrze mogłoby być dla nas obiadem. Do tego litr kawy i możemy ruszać naszym ulubionym Aloha The Bus, w którym klimy zdecydowanie nie żałują, dalej eksplorować Oahu. Nasz cel to Koko Trail lub jak kto woli Koko Head!

koko trail

Wcale tak daleko nie odjechaliśmy. Pamiętacie Hanauma Bay? Tym razem postanowiliśmy zobaczyć ją (i nie tylko) z nieco innej, dużo bardziej męczącej perspektywy. Zadowoleni, zwarci i gotowi, a do tego pełni energii (jajka, bekon, tosty i ziemniaki robią swoje 😉 ). Tak właśnie wyglądamy przed Koko Trail. I wcale nie przerażają nas te schody.

Hawaje atrakcje

Co tu dużo gadać. Schodów było dużo. Dużo za dużo. Jakieś 1100 stopni, może parę mniej, w sumie to już było bez różnicy. Najpierw przypiekło nas słońce, potem zlał deszcz, potem znowu przysmażyło, a na koniec – to już w ramach nagrody – przewiało 🙂 Uwielbiam Hawaje! Same schody, które są pozostałością po torach kolejowych, prowadzą na szczyt dawno wygasłego wulkanu Koko, czyli Koko Head. Prawda, że wyglądał niepozornie?

koko head hawaje

Dobrze widzicie. 900. I po chwilach zwątpienia, idziemy dalej! Widoki coraz lepsze, a ludzie schodzący w dół podtrzymywali na duchu mówiąc, że warto…

Hanuama Bay Oahu

Oahu Hawaje

Hawaje

I wiecie co? Mieli racje! Było warto!

poczta na Hawajach

Ale tą skrzyneczkę to mogli ustawić gdzieś po drodze.

Koko Head

Aloha! Choć kondycję słabą mam, wszedłem sam. Ha!

Koko Head

co zobaczyć na Hawajach

hawaje atrakcje

Koko Trail

Oahu Hawaje

Cudownie! Czy weszłabym jeszcze raz? Nie 🙂

Hawaje co zobaczyć

Tak wygląda sukces proszę Państwa.

Hanuama Bay Hawaje

Hawaje

co robić na Hawajach

co zwiedzić na Hawajach

Koko Head

Ostatnie spojrzenie na Koko. To co, dla równowagi jutro leżymy na plaży? 😉

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *