Miravet – Hiszpania poza utartym szlakiem

Miravet to niewielkie miasteczko (a raczej wieś (?)) położone nad rzeką Ebro. Główną atrakcją turystyczną tego miejsca jest usytuowany na szczycie malowniczego wzgórza zamek templariuszy, a właściwie jego ruiny. 😉 Historia zamku sięga 1153 roku i co ciekawe, jest to podobno największy kompleks obronny w Katalonii. Już z oddali wrażenie robią osadzone na skałach budynki, powoli schodzące wprost do rzeki. Wydawałoby się, że takie miejsce cieszy się nie małym zainteresowaniem…

miravet hiszpania

Podczas drogi nie spotkamy nikogo, zmierzając w kierunku wsi też nie ma zbyt wielu osób. No cóż, pewnie wszyscy są już na zamku! 🙂

miravet

miravet katalonia

Zostawiamy, więc samochód i kierujemy się na wzgórze. Dziwna sprawa. Nadal nikogo nie widać. Powoli zaczynamy się czuć trochę jakbyśmy weszli do innego świata. Opuszczone domy, ruiny, zero ludzi, niesamowita cisza. Szelest liści czy śpiew ptaków słychać dużo głośniej. W końcu ktoś kichnął i niemal całe miasteczko się zatrzęsło 🙂 A, więc jest tu jakieś życie!

katalonia miravet

widok w katalonii

hiszpańskie uliczki

Trochę dziwnie, trochę strasznie a zarazem ciekawie. To miejsce jest niesamowite. Otoczone pięknymi widokami, a wewnątrz niezwykle tajemnicze.

zwiedzanie katalonii

zwiedzanie miravet w katalonii

miravet

hiszpania zamek

zamek miravet katalonia

Zbliżając się do zamku spotykamy w końcu dwójkę turystów. Okazuje się, że też zwiedzają Miravet 🙂

ulice miravet hiszpania

hiszpański kot

A poza tym jeszcze chyba nieco zdziwionego naszą obecnością kota 😉

zwiedzanie katalonii

katalonia co zobaczyć

wąskie ulice w hiszpanii

arkady

stare drzwi

rzeka ebro

Pomimo że miejsce było wyjątkowe i bardzo nas zaintrygowało, nie chcielibyśmy tu zostać na noc. Zanim zapadnie zmrok, jedziemy dalej. To już końcówka naszego pobytu w Katalonii. Ostatni dzień był jednak bardzo zróżnicowany.

2 komentarze

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *