Oahu, Hawaje. Co zwiedzić: Kailua Beach, Lanikai Beach, Pali Highway

Myśleliście, że relacja z Hawajów już zakończona? Niespodzianka! Było już Oahu, była Maui, a teraz znowu wracamy na najpopularniejszą wśród turystów hawajską wyspę. Zapraszamy!

Pewnie gdybyśmy wszystkie posty pisali chronologicznie, w jednym ciągu, zanudzilibyśmy nie tylko Was, ale i siebie. Teraz, gdy nieubłaganie zbliża się jesień, a od wyjazdu minęły już 4 miesiące, z coraz większą łezką w oku i chęcią powrotu, wspominamy Hawaje. Ostatnio nawet, gdy pojawiły się tanie bilety, byliśmy o krok od ich zakupu. Może ktoś z Was się skusił? My pewnie prędzej czy później to zrobimy.

Kailua Beach

Oahu Hawaje

Jak przemieszczać się po Oahu?

Po wyspie całkiem nieźle przemieszczało się autobusem. Dobrym pomysłem jest korzystanie z google, który pokazuje, w jaki autobus mamy wsiąść, ile kosztuje oraz jak długo będzie trwała trasa. Tutaj przykład jak dojechać z Honolulu na plażę Waimanalo.

oahu autobus

autobus oahu

Po powrocie z Maui, aby móc jak najlepiej wykorzystać te kilka ostatnich dni, zdecydowaliśmy się jednak wypożyczyć auto na Hawajach. Zostało przecież jeszcze wiele pięknych miejsc do zobaczenia, a czasu coraz mniej. 😉 Na początek dwie plaże, które z znowu porażają swym niesamowitym turkusem wody.

Oahu

Plaże na Oahu

Kailua Beach

Pierwsza, dłuższa i bardziej przestronna to Kailua Beach (zlokalizowana tutaj). Ludzi niewiele, krajobraz urzeka, można by siedzieć godzinami… Owa plaża znajduje się na wschodnim wybrzeżu Oahu, gdzie wody w Oceanie Spokojnym mają kolor turkusowy (wystarczy wspomnieć Waimanalo) i idealnie kontrastują z miękkim, białym piaskiem.

hawaje atrakcje

Kailua Beach jest bardzo długa (prawie 3 kilometry) i każdy znajdzie tutaj miejsce na swój leżaczek czy ręczniczek.

plaże Hawaje

plaża Kailua

Tyle, że dosłownie za zakrętem czai się kolejna plaża jak z obrazka.

Oahu Hawaje

Miejscowi mówią, że Kailua Beach jest numerem 2 w kategorii najpiękniejszych plaż na Oahu. Według nas ten wybór nie jest taki oczywisty. Wróćmy jednak do rankingu, co jest numerem 1?

Lanikai Beach

Hawajczycy i większość turystów wskazuje na Lanikai Beach. Plaża ta faktycznie dużo częściej bywa uwieczniana na pocztówkach czy obrazach. Z tego powodu, mimo iż jest mniejsza (ma tylko kilometr długości), turystów jest tu znacznie więcej niż na numerze 2, czyli Kailua Beach.

Lanikai Beach

Wzdłuż brzegu stoją luksusowe rezydencje, a na horyzoncie widać położone nieopodal wyspy.

Oahu

W przeciwieństwie do Kailua Beach, na Lanikai nie znajdziecie łazienek, pryszniców plażowych i miejsc, gdzie możecie zrobić sobie piknik. Warto o tym pomyśleć jeżeli wybieracie się w te miejsce na cały dzień.

plaża na Hawajach

Co jeszcze zobaczyć na Oahu? Pali Highway oczywiście!

Hawaje to jednak nie tylko słońce i nieziemskie plaże. Hawaje to też spektakularne góry, chmury i deszcz. I za to uwielbiam je najbardziej. Za różnorodność. Za mnogość wrażeń, jakie można przeżyć jednego dnia. Za to, że jest w czym wybierać.

Pali Highway

I tak np. po wypoczynku na plaży, możecie jechać niesamowitą Pali Highway i podziwiać soczyście zieloną dolinę Nuuanu, która rozciąga się od skraju Honolulu do gór Kooalu, by skręcić przy znaku Nuuanu Pali Lookout.

Nuuanu

Słońca tu może nie doświadczysz, bo góry często spowite są chmurami, ale widoki mogą zachwycić.

punkt widokowy Hawaje

Oahu

Nuuanu Pali Lookout

3 komentarze

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *