Pałac Letni w Pekinie

Pałac Letni to takie pekińskie “Łazienki Królewski”. Skoro jesteśmy jednak w Chinach, a nie w Polsce, wszystko musi być odpowiednio większe i oczywiście w chińskim stylu. Dawne miejsce odpoczynku cesarzy chińskich z dynastii Qing idealnie nadaje się na niedzielny spacer. A nazwa Yiheyuan, która oznacza Ogród Pielęgnowania Harmonii, w jakiś sposób zachęca do relaksu.


Pałac Letni to tak naprawdę kompleks pałacowo-parkowy z zajmującym ok. 2/3 jego powierzchni sztucznym jeziorem Kunming po środku. Po jeziorze można uroczo popływać jedną z wielu kursujących łódek. Centralnym punktem w parku jest Wzgórze Długowieczności. Oprócz tego znajduje się tu mnóstwo altanek, pawilonów, mostów (w tym przepiękny most przęsłowy).

Jesienne kolory pięknie mienią się w tafli jeziora.

Chińczycy przychodzą tu chętnie, nawet całymi rodzinami. Mimo iż ludzi jest naprawdę sporo, obszar parku jest na tyle duży, że każdy może swobodnie spacerować i delektować się krajobrazami. Poza tym mieliśmy szczęście, bo pogoda kolejny już dzień dopisywała. Słońce świeciło i było bardzo przyjemnie.

1 Comment

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *