Zobaczyć Jezusa w Rio de Janeiro – marzenia się spełniają

Widzieliście kiedyś Jezusa? My możemy z całą pewnością powiedzieć, że tak!

Jeżeli też chcecie go zobaczyć proponujemy poszukać w Rio, dokładnie na Corcovado:)

Corcovado to jedno z najbardziej znanych miejsc w Rio de Janeiro, jak i w całej Brazylii. A dlaczego? Odpowiedź chyba jest jasna:) Ponieważ na szczycie góry znajduje się 38-metrowy pomnik Jezusa (Cristo Redentor), który został wybrany jednym z nowych siedmiu cudów świata. Chyba jednak sam pomnik nie robiłby takiego wielkiego wrażenia, gdyby nie miejsce w jakim stoi. Ze szczytu góry rozciąga się piękna panorama Rio i dlatego głównie warto tu przybyć.

Żeby się dostać na górę, najpierw musieliśmy poczekać chwilę w kolejce po bilety (koszt 46 reali obejmuje wjazd i zjazd tramwajem z góry oraz wejście, a zostać tam można nawet cały dzień jeśli ktoś miałby ochotę;)), potem jeszcze kolejka do tramwaju no i w końcu jedziemy. Ze stacji kolejki do punktu obserwacyjnego u stóp pomnika można dojść schodami o 222 stopniach, dojechać windą lub schodami ruchomymi. Na szczycie widoki są naprawdę piękne, atmosferę jedynie psują tłumy ludzi no ale wiadomo było czego się spodziewać. Dodatkowo jest naprawdę gorąco!

Z Corcovado udajemy się do centrum, gdzie mieliśmy jeszcze trochę czasu żeby coś zjeść i pospacerować. Następnie kierujemy się w stronę lotniska.

Ze smutkiem żegnamy się z Rio… Chętnie tu wrócimy, jeśli będzie ku temu okazja:) Z Rio lecimy do Frankfurtu (lot Lufthansą zdecydowanie okazał się najprzyjemniejszy;)), a potem do domu, do Polski…

4 komentarze

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *