Plaże w Porto? – Praia de Matosinhos

Drugi dzień postanowiliśmy zacząć trochę inaczej niż początkowo zakładaliśmy. Okazało się, że w prosty sposób możemy się znaleźć nad oceanem. Po krótkim sprawdzeniu wyszło na to, że plaże w Porto są całkiem fajne i że możemy spędzić trochę czasu nad Atlantykiem. Ta wizja wydawała nam się na tyle kusząca, że nie zastanawialiśmy się długo! Co prawda plaża ta nie jest w samym Porto, ale tak blisko, że można tam dojechać metrem.

Metro w Porto

Metro w Porto wygląda tak jak powyżej i trochę jak na metro to niewiele jedzie pod ziemią. Nie szkodzi, ważniejsze jest bowiem to, że dowiozło nas w około 40 minut na miejsce. Bilet kosztuje około 1,5 euro. Wysiadamy na przystanku Matosinhos Sul i jesteśmy na Praia de Matosinhos.

plaże w Porto

Surferzy, morska bryza i ciepłe słońce – o to nam chodziło, tego nam było trzeba w marcowy weekend!

sea life Porto

Jak widać poniżej Praia de Matosinhos w momencie naszej wizyty nie była zbyt oblegana. Każdy znajdzie miejsce żeby usiąść lub pospacerować. Ah chciałoby się mieć takie miejsce na co dzień.

plaże w Porto

wybrzeże w pobliżu Porto Portugalia

spacer po Porto

plaże w Porto

Sama plaża może nie należy do najpiękniejszych na jakiej byliśmy, ale i tak jest to lepsze niż zachmurzenie i szarówa w stolicy Polski. Taki spacer wzdłuż plaży to świetny początek dnia!

atrakcje Porto

co zobaczyć w Porto

Porto co warto

Odrobinę wiało, ale zaopiekowano się mną 😉

krajobrazy Porto

Zdecydowanie była to odmiana od tego co robiliśmy poprzedniego dnia podczas zwiedzania Porto.

co zwiedzić w Porto

5 komentarzy

  1. Cześć! Rewelacyjny blog i zdjecia! Przy okazji, mógłbym sie dowiedzieć co to za plecak zwisa na ramieniu? Długo szukałem podobnego..

    1. Zdecydowanie to bardzo dobra opcja plażowa jeżeli chce się gdzieś wyskoczyć będąc w Porto. A sama plaża jest bez dramatu 😉

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *