Porto: atrakcje, które warto zobaczyć

Chwile nad Atlantykiem mijały błogo i przyjemnie. Nie chcieliśmy jednak przeznaczyć całego (w dodatku ostatniego) dnia na wdychanie morskiej bryzy i podziwianie surferów. Wróciliśmy, więc do Porto jeszcze przed porą obiadową. Mieliśmy tu przecież jeszcze kilka atrakcji do zobaczenia.

Jedną z tych rzeczy był tramwaj w Porto, a konkretnie stary tramwaj. Zdarzyło się parę razy, że gdzieś tam przemknął w oddali, jednak zanim zdążyliśmy wyjąć aparat już był za daleko. Nasze popołudnie można by było, więc zatytułować “uciekający tramwaj” albo “w poszukiwaniu brązowego wehikułu” tudzież “ktokolwiek widział, ktokolwiek wie”. W końcu jednak nasze wysiłki zostały wynagrodzone i znaleźliśmy miejsce, w którym prawdopodobieństwo spotkania tramwaju jest dużo większe niż w innych częściach miasta. W efekcie możemy się cieszyć zdjęciami jak to powyżej. O tak!

co zjeść w Porto

Żeby nie było, że tylko biegaliśmy za tramwajem. Czy już mówiłam, że w Porto ciężko jest być głodnym? Wokół tyle pokus. Jedna z nich czekała na nas w miejscu o nazwie Churrasqueira lameiras. Z zewnątrz może nie wyglądało jakoś zachęcająco, ale mimo to weszliśmy do środka. I to było dobre posunięcie. Wewnątrz praktycznie sami miejscowi, jedzenie pyszne, porcje ogromne i do tego tanie. Na steka po portugalsku chętnie byśmy wrócili!

księgarnia w Porto

Zajrzeliśmy też do zabytkowej księgarni Lello w Porto, jednak tłumy turystów dosyć szybko nas stamtąd odstraszyły. Do księgarni warto mimo wszystko choć na chwilę wstąpić. Została ona otwarta w 1906 roku i uznawana jest za jedną z najpiękniejszych na świecie.

Porto

zabytki Porto

Porto Portugalia

Porto zabytki

Będąc w Porto po prostu trzeba się zgubić w plątaninie wąskich uliczek Ribeiry. Czym jest Ribeira? Jest to najpopularniejsza dzielnica Porto. Ciągnie się wzdłuż Duomo, najlepiej obserwować ją z drugiej strony rzeki. Miejsce to ma niesamowity klimat. Będąc tam schowajcie mapę, Tutaj się nie przyda.

Porto Ribeira

Ribeira

Portugalia poczta

Porto atrakcje

Portugalia Porto

porto miasto

Porto rzeka

Porto

No i znowu most. Co zrobić, jakbyśmy nie szli i tak zawsze jakoś tu trafialiśmy. Ale z drugiej strony chyba się nie dziwicie? Ta ogromna, żelazna konstrukcja naprawdę robi wrażenie. Bez Ponte Luis’a I Porto nie byłoby Porto. 😉

Ponte Luis I Porto

Porto most

Most łączy Porto z Vila Nova de Gaia. Co ciekawe w nie dużej odległości od Ponte Luisa I znajduje się jego pierwowzór – Ponte Maria Pia. Obecnie nie spełnia on żadnej użytecznej funkcji i stoi zapomniany w cieniu swojego nieco młodszego brata.

porto atrakcje

Porto zabytki

Porto zwiedzanie

Do zobaczenia Portugalio!

Porto miasto

1 Comment

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *