Zwiedzamy Szanghaj – spacer po ogrodzie Yuyuan

Szanghaj kojarzony jest przede wszystkim z nowoczesnością. Panorama miasta z Perłą Orientu na głównym planie znana jest na całym świecie. Coraz wyższe drapacze chmur wyrastają tutaj jak grzyby po deszczu. Pośród tych wszystkich lśniących wieżowców znajdziemy jednak miejsce, które choć na chwilę pozwoli nam poczuć atmosferę cesarskich Chin. To miejsce to ogród Yuyuan – naszym zdaniem jedno z najprzyjemniejszych w Szanghaju.

Bilet kosztuje 40 rmb/osoba (czyli niewiele ponad 20 zł). Ogród mieści się na terenie Starego Miasta, przez które trzeba się jakoś przecisnąć, aby dotrzeć do środka, gdyż ludzi jest masa.

Stare Miasto charakteryzuje się tradycyjną, chińską zabudową, która obecnie zajęta jest całkowicie przez liczne sklepy, restauracje i kawiarnie.

W końcu udaje nam się wejść do ogrodu. W środku ludzi jest znacznie mniej, ale wciąż sporo 😉 Yuyuan Garden został utworzony w 1559 roku. Obecnie zajmuje powierzchnię 2 hektarów. Składa się z kilku sekcji krajobrazowych. W każdej z nich znajdziemy tradycyjne pawilony, mostki, zbiorniki wodne, bujną roślinność i mnóstwo zakamarków. Jest też autentyczna, zabytkowa herbaciarnia, gdzie można się napić ulubionego napoju Chińczyków.

Pomimo iż pogoda nie dopisywała (było dość ponuro), miejsce zrobiło na nas bardzo pozytywne wrażenie. Warto było tu zajrzeć. 😉

1 Comment

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *