Plaże na Malcie: gdzie wybrać się na wypoczynek?

Jakbyście przypadkiem wyobrażaliście sobie, że Malta to plażowy raj, to spieszymy rozwiać wasze błędne przeświadczenie. Plaże na Malcie to opowieść o tłoku i jest ich tyle, co kot na płakał. Jednak nie samą plażą człowiek żyje, nieprawdaż? 😉 Nie prawda! Słońce, złoty piasek, błękitna woda? Jedziemy tam! Pobyt na Malcie nie mógł się więc zakończyć inaczej – plaża musi być!

plaże na Malcie

Na początku wspomnieć należy, że najpiękniejsza plaża w tym kraju nie znajduje się na wyspie Malta, a na Comino. Sprawdź czy warto zobaczyć Blue Lagoon! Wróćmy jednak na główną wyspę na Malcie…

Plaże na Malcie: Golden Bay i Ghajn Tuffieha

I oto jesteśmy na najsłynniejszej i bodaj najpiękniejszej (według przewodników) plaży na największej wyspie Malty. Co prawda, jak wspominałam nie ma ona zbyt dużej konkurencji, ale chyba nie można jej niczego zarzucić. Może tylko to, że jest również najbardziej znana. A co to oznacza? Dużo ludzi.

Golden Bay jest drugą co wielkości piaszczystą plażą na Malcie. Zatoka ma formę półksiężyca a jednym z najbardziej charakterystycznych punktów krajobrazu jest Hotel Raddison Blu. Jeżeli zatem planujecie plażowanie na Malcie to może warto się tu zatrzymać?

Golden Bay Malta

O plażowaniu na Golden Bay (z lokalizowanej tutaj) za dużo wypowiadać się nie możemy choć możemy nadmienić, że plaża jest bardzo szeroka. Po zejściu na dół postanowiliśmy ruszyć dalej (na południe). Zaraz za cyplem jest wszak nieco mniejsza, ale i mniej oblegana Riviera Bay znaną także jako Ghajn Tuffieha. Już z góry widać było, że to dobra decyzja.

piaszczyste plaże na Malcie

Jeszcze tylko kilka… dziesiąt schodków.

Malta atrakcje

Będąc tu nie można nie zajrzeć za kolejny płaski cypel, by zobaczyć inną piękną zatokę – Gnejna Bay.

Gnejna Bay Malta

plaże na Malcie

zatoka na Malcie

Ostatniego dnia większość czasu spędziliśmy jednak w wodzie, więc wybaczcie małą ilość fotek.

A owa plaża świetnie nadaje się do kąpieli. Woda jest bardzo długo płytka, więc też jest bardzo dobra jeżeli podróżujecie z dziećmi. W środku lata temperatura była “jak zupa”. Plaże na Malcie może nie urywają, ale Ghajn Tuffieha jest miejscem, które trzeba zobaczyć!

Do obu, położonych obok siebie plaż dojedziecie komunikacją miejską: np. liniami 44, 223 i 225. Sprawdźcie mapę transportu publicznego na Malcie.

malta transport publiczny

Na dobre zakończenie naszej podróży na Maltę – kuchnia. Ktoś wam mówił, że jedzenie na Malcie jest słabe? Pan raczy żartować! Spójrzcie chociażby na te owoce morza. Cena? 7 Euro.

Dziękuję. Dobranoc.

co zjeść na Malcie

Na koniec maltańskiego tematu jeszcze króciutki (ale jest!) film 🙂 Enjoy!

1 Comment

  1. Hejka, czy pamiętacie może restauracje, gdzie można zjeśc te zacne owoce morza ?:)

    Pozdrawiam 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *