Koh Poda: rajska wyspa niedaleko Ao Nang

Około 8 kilometrów od jednego z najpopularniejszych miejsc w Tajlandii – Ao Nang, pośród lazurowej wody Morza Andamańskiego wyrasta niewielka wysepka – Koh Poda. Czy warto ją odwiedzić? Czy jest tak pięknie jak wygląda w przewodnikach? Sprawdźcie!

Znana również pod nazwą Poda Island lub Ko Po Da Nai. Jest to malutka wysepka – ma tylko kilometr długości i 500 metrów szerokości.

Na wyspie nikt nie mieszka, jest ona częścią parku narodowego.


Co zobaczyć na Koh Poda?

Najbardziej znanym miejscem na wyspie jest plaża, naprzeciwko której wyrasta jak słup, oddalona na około 750 metrów, Ko Ma Tang Ming. Przygotowano tutaj dwa kąpieliska, jedno dla dzieci, jedno dla dorosłych.

Polecamy również udanie się na drugą stronę wyspy, vis a vis Koh Tup – znajdziecie tam dużo spokojniejsze miejsce z pięknym widokiem.

Ostatnia plaża znajduje się w pobliżu cumowania long boatów. Zejście jest tutaj długie, a podłoże pozbawione jest skał czy kamieni. Ta plaża również jest najlepsza do kąpieli przy odpływie.

Koh Poda Tajlandia
Wyspy w Tajlandii

Czy warto odwiedzić Koh Poda?

Koh Poda nie jest płaskim “plackiem” na wodzie niczym odwiedzona przez nas rajska wyspa Koh Lipe. Najwyższe wzniesienie wyspy ma bowiem aż 89 metrów!

Tajlandia Koh Poda

Zdecydowanie warto odwiedzić Poda Island będąc na Krabi, a zwłaszcza w Ao Nang. Jest to rajskie miejsce z ciepłą, lazurowa wodą. Doskonałe na błogi, kilkugodzinny wypoczynek. Jedyne, co powinniście wziąć pod uwagę to “czas”.

Koh Poda
Rozgwiazda na plaży

Przy planowaniu wizyty na Koh Poda polecamy sprawdzić zegar pływów morskich. Odpływ sprawia, że miejsca do kąpieli na wyspie jest znacznie mniej. Z niskiego stanu wody nie zadowoleni będą również fani snorklowania – strażnicy parku narodowego nie pozwalają wtedy zbliżać się do rafy.

W sezonie (czyli wtedy kiedy my odwiedzaliśmy tę wyspę) Poda Island może być zatłoczona. W szczególności popołudniu.

Zważywszy na powyższe, najlepszym momentem na odwiedzenie Koh Poda wydaje się wcześnie rano. Dobrym pomysłem jest wypłynąć rano – np. o 8 i pozostanie tam na kilka godzin.

Jeszcze z informacji praktycznych: na wyspie nie można również używać dronów.

Koh Poda

Jak tam się dostać?

Koszt dopłynięcia longboatem z Ao Nang Beach: 300 THB/osoba (ok. 38 PLN) w dwie strony + 400 THB/osoba (ok. 51 PLN) za wstęp do parku narodowego. Zakupu dokonać możecie w budce przy plaży. Cena jest taka sama dla pobliskich wysp – np. Koh Tup czy Koh Kai. Na Koh Poda płynie się około 15-25 minut, w zależności od fali.

Koh Poda

Po dopłynięciu dogadujecie się z “kierowcą” longboata, którym przypłynęliście. Mówicie kiedy chcecie wracać i tyle. Dalej tylko błogi relaks.

Ao Nang Tajlandia

Istnieją również inne opcje na dostanie się na Koh Poda – np. z Phi Phi. Z tych jednak nie korzystaliśmy.

1 Comment

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *